تجهیزات مغناطیسی سنگ آهن و فولاد

این مقاله را در شبکه اجتماعی خود به اشتراک بگذارید.

مقالات مرتبط

تجهیزات جداکننده مغناطیسی در صنعت معدن

برای استخراج سنگ‌آهن و فراوری هر ماده معدنی که با آهن ارتباط دارد، از تجهیزات جداکننده مغناطیسی در معدن و ابزارهای تخصصی دیگری استفاده می‌کنند. درواقع بهترین و کارآمدترین روش برای جداسازی موادی که خاصیت مغناطیسی دارند استفاده از جداکننده‌های مغناطیسی(سپراتور صنعتی) است. ازاین ‌رو برای جداسازی کانی‌هایی که ارزش زیادی دارند و دارای خواص مغناطیسی نیز هستند، به‌کارگیری این روش، کاری ویژه و به‌صرفه است.

تجهیزات جداکننده مغناطیسی در صنعت بازیافت

این روزها استفاده از تجهیزات جداکننده مغناطیسی در صنعت بازیافت با توجه به اینکه تقاضا برای مواد خام ثانویه یا مواد بازیافتی در حال افزایش است، بسیار رواج پیدا کرده است. درواقع اهداف مشترکی مانند مسائل زیست‌محیطی و پیگیری اقتصاد دایره‌ای بر استفاده از این وسایل تأکید دارند.

یکی از بزرگترین چالش‌ها در صنعت بازیافت، تبدیل جریان‌های محصول مخلوط به بخش‌های خالص است تا آماده استفاده مجدد شوند. همان‌طور که می‌دانید تغییر مداوم ترکیبات، تأثیر شرایط محیطی و کیفیت‌های ورودی متفاوت، پروسه بازیافت را دشوار می‌کنند. همچنین فقط درصد کمی از آلودگی‌ها هستند که  می‌تواند تأثیر عمده‌ای بر عملکرد مواد خام ثانویه داشته باشد. چه بخواهید یک جریان پلاستیکی بدون فلز داشته باشید یا یک مخلوط فلزی غیر آهنی قابل ‌فروش، جداسازی خالص فلزات همچنان یک چالش در این زمینه است. با این وجود تجهیزات جداکننده مغناطیسی در صنعت بازیافت راه‌حلی برای جدا کردن مواد مغناطیسی ضعیف و قوی یا فلزات غیر آهنی هستند.