Magnetic separation equipment in the plastic industry

امروزه استفاده از تجهیزات سپراتور مغناطیسی در صنعت پلاستیک بسیار رواج یافته است. بازیافت محصولات و مواد پلاستیکی می‌تواند تأثیر بسزایی بر عدم آلودگی‌ محیط‌زیست و همچنین بهبود شرایط اقتصادی حاکم بر این صنعت بگذارد. در طول سالیان گذشته، به‌کارگیری جداکننده‌های مغناطیسی توانسته تغییرات بزرگی در صنایع مربوط به محصولات پلاستیکی ایجاد کند.

در صنعت بازیافت پلاستیک، مواد خام و پلاستیک‌های استفاده‌نشده‌ای وجود دارند که با هم ترکیب‌شده و به محصولات مختلفی مانند کیسه‌های پلاستیکی و محصولات خانگی تبدیل می‌شوند که در صنایع دیگر نیز قابل‌ استفاده هستند.

از سال‌های گذشته، این صنعت به‌سرعت در حال رشد بوده است. در فرآیند جداسازی، رسیدن به نتایج مؤثر بسیار مهم است. جداکننده‌های مغناطیسی به فیلتر کردن و حذف آلودگی فلزی از جریان محصولات در صنایع مختلف کمک می‌کنند.

مهم‌ترین تجهیزات سپراتور مغناطیسی در صنعت پلاستیک چه دستگاه‌هایی هستند؟

تجهیزات جداکننده مغناطیسی در صنعت پلاستیک شامل موارد مختلفی هستند که هریک در شرایط منحصربه‌فرد خود مورد استفاده قرار می‌گیرند.

میله مغناطیسی

میله مغناطیسی وسیله‌ای است که از آهنرباهایی دائمی تشکیل شده است. به کمک این ابزار اجزای آهنی ریز از محصولات خشک و مرطوب جدا می‌شوند. از میله مغناطیسی عمدتاً به‌منظور بازرسی در طی فرآیند بازیافت پلاستیک استفاده می‌شود.

پنجره مغناطیسی

پنجره مغناطیسی یکی دیگر از تجهیزات جداکننده مغناطیسی در صنعت پلاستیک است که کاربردهای متعددی دارد. گریت مغناطیسی برای جداسازی ذرات آهن مخلوط شده با مواد خشک، دانه‌ای یا بدون جریان (مانند غلات، شکر، آرد، ماسه، گردوغبار و زغال ‌سنگ) استفاده می‌شود. این تجهیزات انواع مختلفی دارند که شامل دستگاه‌های زیر می‌شوند:

  • پنجره مغناطیسی گرد
  • پنجره مغناطیسی مربعی
  • پنجره مغناطیسی مستطیلی
  • پنجره مغناطیسی خود تمیز شونده

صفحه مغناطیسی

صفحه مغناطیسی یک جداکننده صنعتی مهم است که به‌منظور فیلتر کردن ذرات فلزی مورد استفاده قرار می‌گیرد. البته لازم به ذکر است که در هر شرایطی نمی‌توان از این دستگاه برای جدایش ناخالصی‌ها بهره برد. درصورتی‌که جریان مواد پلاستیکی دارای ناخالصی‌های آهنی و فلزی کمی باشند امکان بهره‌وری از این صفحات مغناطیسی وجود دارد.

سپراتور مغناطیسی Over Band

جداکننده‌های Over Band ازجمله تجهیزات جداکننده مغناطیسی در صنعت پلاستیک هستند که به‌عنوان مؤثرترین ابزارهای موجود، برای حذف مداوم مواد آهنی از جریان مواد بازیافتی شناخته می‌شوند. جداکننده Over Band در بالای یک تسمه‌نقاله که در حال جابجایی محصولات پلاستیکی قابل بازیافت است، قرار می‌گیرد. وظیفه این دستگاه حذف هرگونه فلز آلاینده و جداسازی آن‌ها از محصولات پلاستیکی در حال عبور است.

سپراتور مغناطیسی جریان گردابی

امروزه جداکننده‌های مغناطیسی جریان گردابی مخصوص بازیافت پلاستیک، توسعه داده شده‌اند. این تجهیزات انواع فلزات و آلیاژهای غیر آهنی ازجمله آلومینیوم، مس و برنج را از پلاستیک جدا می‌کنند.

Eddy current separators

در دنیایی که منابع طبیعی رو به اتمام است، تلاش برای یافتن راه‌های سریع‌تر، ارزان‌تر و کارآمدتر برای بازیافت مواد پلاستیکی، بهبود خلوص و همچنین کاهش خطر آلودگی در طول فرآوری آن‌ها ادامه دارد. جداکننده‌های جریان گردابی در دسته‌بندی قوطی‌های نوشیدنی بسیار کارآمد هستند. در حقیقت جایی که بتوان جداسازی دقیق قوطی‌های آلومینیومی از جریان‌های زباله‌های پلاستیکی را فراهم کرد استفاده از این جداکننده‌ها اهمیت می‌یابد. در حال حاضر جداکننده جریان گردابی بیشترین سهم را در صنعت بازیافت به خود اختصاص داده‌ است.

گروه صنعتی پاپک پارسیان یکی از بزرگترین تأمین‌کننده‌های تجهیزات جداکننده مغناطیسی در صنعت پلاستیک است که توانسته در طول مدت فعالیت خود نیاز صنعتگران را رفع کند. از طرفی این مجموعه با تنوع بسیار مطلوب در خدمات و محصولات شرایط مناسبی برای مشتریان خود ایجاد کرده است.

 

انواع جداکننده‌‌های مغناطیسی در صنایع مختلف

 

دیگر محصولات گروه صنعتی پاپک پارسیان