جابجایی قطعات آهنی در ابعاد و اشکال مختلف با کاهش پرسنل و سرعت بیشتر و ضریب اطمینان بسیار بالاتر، در زمان بسیار کوتاه تر با قدرت جذب بسیار بالا و افزایش راندمان کاری و صرفه جویی اقتصادی را برایتان به ارمغان خواهد آورد.

لیفتینگ مگنت ها جهت جابجایی قطعات آهنی و فولادی، بدون استفاده از زنجیر و قلاب و تسمه، یک دستگاه بسیار مؤثر می باشد و در صورت بهره برداری صحیح و مناسب از ایمنی بیشتری نسبت به دستگاه های مکانیکی دیگر برخوردار می باشد.

لیفتینگ مگنت های چندتایی شما می توانید جهت جابجایی قطعات فولادی و آهنی در ابعاد بزرگتر از دو یا چند لیفتینگ با استفاده از شاهین جهت جابجایی استفاده نمایید، در این حالت قدرت جذب قطعات بسیار بالا می باشد.

انواع لیفتینگ مگنت‌ها

 • لیفتر مگنت

قابلیت طراحی تا 5 تن مختص قطعات تخت و گرد قابل طراحی در مدل های اتوماتیک و دستی

 • الکترو لیفتینگ مگنت

قابلیت طراحی تا 30 تن قابلیت طراحی در ابعاد و اشکال مختلف با توجه به نیاز مشتری

 • سیستم

  های لیفتینگ

طراحی کلیه تجهیزات مربوط به لیفتینگ نظیر: شاهین- مگنت- تابلو تغذیه- کابل جمع کن- سیستم انرژی پشتیبان.

 • پاپک لیفتینگ مگنت

فاکتور های مهم در انتخاب لیفتینگ مگنت مناسب به شرح زیر می باشد:

وزن، شکل و مساحت قطعه ای که حمل می گردد شرایط سطوح قطعه و لیفتینگ مگنت ابعاد و اندازه های قطعات مورد حمل توسط مگنت محاسبه قدرت حمل لیفتینگ وقتی که سطح کامل مگنت مورد استفاده قرار نمی گیرد درجه حرارت قطعه ضخامت قطعه نوع قطعه (جسم صلب، قراضه، ورق، کویل و …)

و در صورت نیاز به مشاوره در خصوص انتخاب لیفتینگ با واحد مهندسی فروش شرکت پاپک مگنت با شماره 02188322720 تماس حاصل فرمایید.

مگنت های چند قطبی شرکت پاپک مگنت با طراحی ویژه برای حمل انواع کویل‌های صنعتی مناسب می باشد. این دستگاه ها قابلیت حمل کویل هایی با وزن های متفاوت از چندصد کیلو تا چندده تن را دارا می باشد.

لیفتینگ مگنت‌های چهارگوش سنگین بردار یک دستگاه فوق العاده قوی و با قابلیت اطمینان بالا برای جابجایی و حمل ورق های آهنی به صورت تکی یا چندتایی می‌باشد.

لیفتینگ مگنت های سنگین بردار یک دستگاه بسیار مؤثر جهت جابجایی قطعات سنگین، صلب، قراضه ها و ورق های بزرگ به صورت ایمن در آرایش های تکی و چندتایی می باشد، همچنین این دستگاه ها به صورت گرم کار و سردکار می توانند کورد استفاده قرار گیرند.

لیفتر مگنت‌های دائم یک دستگاه بسیار راحت جهت جابجایی قطعات آهنی با هزینه کم در کارگاه ها می باشد، این دستگاه علاوه بر اینکه حجم کمی را اشغال می کند بارهای قابل توجهی را می تواند جابجا نماید.

قطعات کم کربن

ظرفیت مگنت بر اساس جابجایی فولاد با کربن کم می باشد در موادی که حاوی آهن کمتر و کربن بیشتر می باشند ظرفیت بالابری کاهش می یابد.

قطعات با فاصله هوایی

رنگ آمیزی روکش ها، رسوبات، یخ و یا سایر مواد بین سطح بار و مگنت به طور چشمگیری بر روی نیروی نگهداری مکنت تأثیر خواهد داشت بنابراین سطح مگنت و بار باید تمیز باشد

قطعات برآمده یا فرورفته

نیروی نگهدارنده مگنت با کشش بار به طور عمود بر سطح مگنت ارزیابی می شود. انحنا یا خمیدگی بار در کناره ها نیرویی را ایجاد می کند که به سطح مگنت عمودی نیست. (مانند شکل مقابل). این «خمیدگی» حالتی را ایجاد می کند که

ممکن است باعث جداشدن بار از مگنت شود. برای اطمینان از آویزان بودن یک بار انعطاف پذیر در یک محدوده قابل قبول، به جدول زیر مراجعه فرمایید. خارج از این محدوده ها به جندین مگنت نیاز خواهد بود.

پاپک لیفتینگ مگنت

مگنت های بالابر دائم برای حمل محصولات نیمه کاری از قبیل قطعات ماشین کاری شده، ریخته گری شده، قالبسازی، ورقه های فولادی، شمش ها و لوله ها بسیار ایده آل هستند. این مگنت ها که در مدل های معمولی و صادراتی موجود می باشند تا وزن 10000 کیلوگرم را بلند می کنند، ای مگنت ها به جریان برق نیاز ندارند و می توانند به راحتی خاموش و روشن شوند.

قطعات تخت

تخلیه مواد خام بارگیری صفحات به میز لیزر تخلیه قطعات بعد از برش قابلیت استفاده از چند مگنت بر روی یک شاهین برای قطعات بزرگ

قطعات گرد

مناسب برای بارگیری شمش به داخل ماشین تراش با قابلیت جابجایی قطرهای مختلف طراحی با کفشک قطب بر روی بعضی مدل ها در صورت نیاز موجود می باشد

پروفیل های ساختمانی

حرکت/جاگذاری قطعات زاویه دار، کانال ها و لوله ها برای جوش جابجایی لوله ها و مصالح ساختمانی گرد و گوشه دار

اشکال نا منظم

جابجایی قطعات ریخته گری شده (تمام شده یا ناصاف) جابجایی ساختارهای کوچک، چهارچوب ها و …

ویژگی یا مزایا:

اتو لیفتر با کارکرد راحت و آسان می تواند صدها بار حمل به صورت اتوماتیک (خاموش و روشن کردن به صورت اتومکانیکی) را برای شما مهیا سازد.

در زیر چندین ویژگی این دستگاه به اطلاع می رسد: بدون نیاز به فعال سازی دستی بدون نیاز به برق و باطری قدرت دائم و ماندگاری مگنت تا زمان ِدمگنت شدن قابلیت طراحی جهت قطعات تخت
افزایش راندمان کاری و صرفه جویی در وقت و انرژی و نیروی انسانی حجم کم و بسیار مناسب برای کارگاه های کوچک

اتو لیفتر

اتو لیفتر یک دستگاه بسیار کارا و اقتصادی جهت جابجایی قطعات آهنی و فولاد در زمان کوتاه تر می باشد. این دستگاه نسبت به مدل های مشابه نیاز به اپراتور کمتری دارد و زمانی که به صورت درست مورد بهره برداری قرار گیرد از ایمنی بسیار و بالاتری نسبت به دستگاه های مکانیکی دیگر برخوردار است. اتو لیفتر یک دستگاه فوق العاده جهت جابجایی ورق های فولادی از روی میز برش و یا هر جایی که محدودیت برای دسترسی اپراتور وجود دارد، می باشد. این دستگاه قابلیت استفاده به صورت تکی یا چندتایی را دارد.

مشخصات

1. ظرفیت های اعلام شده بر اساس قطعات آهنی صاف و تمیز هستند به طوری که قطعه کاملا به مگنت در تماس باشد. 2. ظرفیت بر اساس ضخامت قطعه تغییر می یابد زیرا ظرفیت بالابری جهت قطعات با ضخامت کم و نازک تر کمتر است.

لیفتر مگنت

لیفتر مگنت های پاپک پارسیان

عــلاوه بــر افزایــش راندمــان کاری و سرعــت بخشــیدن بــه کار شــما صرفــه جویــی در وقــت و انــرژی و نیــروی انســانی را بــرای شــما فراهــم

مــی نمایــد.

لیفتر مگنت های پاپگ پارسیان

یــک دســتگاه فــوق العــاده بــا چگالــی نیـروی بـالا، بـدون نیـاز بـه بـرق و باطـری بــا حــذف زنجیــر و تســمه یــک جابجایــی سریــع و ایمــن را بــرای شــما مهیــا مــی

ســازد.

نحوه عملکرد

بدین صورت که لیفتر روی قطعه کار قرار می گیرد و با تغییر وضعیت اهرم، قطعه مورد نظر را جذب می نماید و سپس به راحتی می توان قطعه را جابجا کرد و پس از انتقال قطعه به محل مورد نظر با برگرداندن اهرم، لیفتر خاصیت مغناطیسی خود را از دست می دهد و به راحتی از قطعه جدا می گردد.

لیفتر مگنت

بالابرهای مغناطیسی مدل PML شرکت پاپ ُک مگنت از قوی ترین آهنرباهای دائم ساخته شده اند که جهت جابجایی قطعات آهنی تخت و گرد و افزایش سرعت در کار مورد استفاده قرار می گیرد.

این دستگاه بدون نیاز به ابزار آلاتی مانند زنجیر، تسمه با ظرفیت های مختلف (100,300,600,1000,2000,3000kg) جهت استفاده در کارگاه های ماشین سازی، تراشکاری، فولاد کاری، ریخته گری، سازندگان مخازن و سازه های فلزی و … می باشد.

مزایا لیفتر مگنت

 • ایمنی و عمر بسیار بالا افزایش راندمان کاری با هزینه کم تکنولوژی آلمان با وزن سبک و حمل آسان
 • سریع ترین نوع جابجایی بدون نیاز به برق و باطری
 • بهترین و راحت ترین شیوه جابجایی در
 • بیش از 100 کشور دنیا

مینی لیفتر مگنت های پاپک پارسیان

مدل PSL

مینی لیفترهای مدل PSL پاپ ُک مگنت نیازمند رکتیفایر ولتاژ متغیر یا رکتیفایر ولتاژ ثابت برای ایجاد گوس با جریان ثابت، از منبع جریان متناوب دارند.

مدل PST

 • مینی لیفتر مگنت های مدل PST پاپ ُک مگنت یک مدار کنترل رها سازی قطعه با دکمه رها سازی ( ِدمگنت سازی) که به مگنت مونتاژ گردیده است، دارند. این مدار نیاز به جداکننده بار را حذف کرده و مغناطیس پسماند را به منظور جدا شدن قطعه از مگنت کاملا از بین می برد.
 • حرکت فوق العاده با وزن کم با منبع تغذیه پر قدرت برای حمل سریع با صدها کاربرد مختلف.
 • نصب آسان حذف قلاب و زنجیر و تسمه قابل استفاده به صورت تکی یا چندتایی سیکل عملکرد 100% طراحی کویل ضد رطوبت و عایق ساخته شده با رکتیفایر با مدار کنترل بسیار دقیق کویل مسی

نحوه عملکرد مینی لیفتر مگنت های پاپک پارسیان

مگنت های بالابر چهارگوش یکی از مؤثرترین دستگاه های تولیدی جهت حمل ورق، بیلت، بلوم و اسلب و میلگرد می باشد.

مزایای دستگاه مینی لیفتر

طراحی مهندسی و ریخته گری شده هسته مغناطیسی-استفاده از بدنه با ضریب مغناطیسی بالا-رزین ساخت فرانسه-شارلاک ساخت آلمان-رله کنترل درجه حرارت-رله کنترل عملکرد کاری-قدرت جذب بسیاربالا-جابجایی اتوماتیک قطعات آهنی-افزایش راندمان کاری-قابل طراحی جهت جابجایی قطعات با دمای بالای 500 درجه-قابل طراحی در دو نوع مسی و آلومنیومی-قابل طراحی در ابعاد مختلف-قابلیت استفاده به صورت چندگانه.

کاربرد

صنایع فولاد- ذوب- بنادر و کشتیرانی- نورد- راه آهن- خودروسازی- لوله و پروفیل- صنایع ماشین سازی- صنایع نظامی و کلیه کارخانجاتی که می خواهند به صورت اتوماتیک قطعات آهنی را جابجا نمایند.

عوامل اصلی در انتخاب مدل دستگاه

وزن قطعه- ابعاد قطعه- شکل قطعه- درجه حرارت قطعه- زمان جابجایی.

لیفتینگ مگنت های چهارگوش

الکترو مگنت های چهارگوش سنگین بردار برای ایجاد حداکثر راندمان و کارایی جهت حمل ورق های چندتایی در بنادر و کشتی ها- راه آهن ها- کامیون ها- انبارهای ذخیره و کارخانجات فولاد، مورد استفاده قرار می گیرند. عمق میدان بسیار قدرتمند با طراحی نرم افزاری روز دنیا یک عملکرد فوق العاده را جهت حمل بیلت، بلوم، اسلب، ورق، میلگرد، لوله و … امکان پذیر می سازد.

لیفتینگ مگنت های چهارگوش سنگین بردار

الکترو لیفتینگ مگنت های چهارگوش سنگین بردار شرکت پاپ ُک مگنت با طراحی توسط نرم افزارهای پیشرفته مغناطیسی یک دستگاه فوق العاده مطمئن جهت جابجایی قطعات سنگین نظیر تیرآهن، میلگرد و ورق می باشند.

مزایا بر اساس نوع کاربری سطح مگنت طراحی می گردد

قابل طراحی در انواع سه قطبی و پنج قطبی کارایی سنگین عمق میدان مغناطیسی بالا کویل مسی یا آلومنیومی طراحی شده با نرم افزار مغناطیسی جهت ایجاد حداکثر شدت میدان مغناطیسی بدنه جوشکاری نفوذ ناپذیر سیکل عملکرد کاری استاندارد

قابل طراحی به صورت تکی یا چندتایی قابل طراحی در مدل های سرد کار یا گرم کار قابل به همراه سیستم ریموت کنترل

لیفتینگ مگنت های دو قطب چهارگوش

این نوع الکترومگنت ها جهت حمل کویل ها، بندیل های میلگردف لوله ها و پروفیل ها مغناطیسی به صورت خاص طراحی می گردند.

مزایا قابل طراحی در شش مدل مختلف امکان طراحی کفشک با شکل خاص بر اساس نیاز مشتری
دو قطب مغناطیسی فوق العاده قدرتمند برای اشکال نا منظم طراحی کویل با نرم افزار مغناطیسی بدنه جوشکاری شده نفوذ ناپذیر سیکل عملکرد کاری استاندارد

قابل طراحی در انواع مسی و آلومنیومی قابل طراحی در مدل های سرد بردار و گرم بردار قابل طراحی به صورت تکی یا چندتایی قابل طراحی جهت استفاده در شرایط سخت کاری

لیفتینگ مگنت های چهارگوش دو قطب پاپک مگنت یک دستگاه فوق العاده برای جابجایی انواع ورق، بیلت، کویل، بندیل میلگرد، لوله، پروفیل و … می باشد. این دستگاه افزایش راندمان کاری و صرفه جویی در وقت و انرژی و نیروی انسانی را برایتان فراهم می نماید.

مشخصات

الکترو لیفتینگ مگنت های چهارگوش دو قطب خاص بر اساس ابعاد و اندازه و اشکال بارهایی نظیر لوله پروفیل، میلگرد، قطعات با اشکال نا منظم و … قابلیت جابجایی را دارا می باشندو باعث افزایش راندمان کاری و صرفه جویی در وقت و انرژی و نیروی انسانی می شوند. جهت انتخاب الکترومگنت منطبق با نیاز شما، می توانید با شماره تلفن 21-02188322720 واحد مهندسی فروش پاپ ُک مگنت تماس بگیرید.

لیفتینگ مگنت های دو قطب

چهارگوش خاص

این نوع مگنت ها بر اساس نیاز مشتری و نوع کاربری با استفاده از نرم افزار مغناطیسی طراحی و ساخته می شوند.

مزایا قابل طراحی در سایز های مختلف طراحی برای حمل لوله، میلگرد، قطعات تخت زاویه دار امکان طراحی با کفشک خاص
دو قطب با عمق میدان بسیار بالا جهت جذب قطعات با
اشکال نامنظم و گرد طراحی با نرم افزار مغناطیسی بدنه جوشکاری شده نفوذ ناپذیر سیکل عملکرد استاندارد قابل طراحی در مدل های تکی و چندتایی قابل طراحی به همراه سیستم ریموت کنترل

الکترو لیفتینگ مگنت های چهارگوش دو قطبی

مشخصات

الکترو لیفتینگ مگنت های گرد

نحوه عملکرد

یکی از مؤثرترین بالابرهای مغناطیسی جهت جابجایی انواع قراضه معمولی، قراضه پرسی، ورق و همچنین شارژ کوره مگنت های بالابر گرد می باشند.

مزایا قدرت جذب بسیار بالا جنس بدنه با هدایت مغناطیسی بالا طراحی مهندسی و ریخته گری شده هسته مغناطیسی قابل طراحی با بدنه ریخته گری قابل طراحی با سیم پیچ مسی یا آلومنیومی طراحی خاص برای حصول حداکثر نیرومحرکه مغناطیسی قابل طراحی به همراه سیستم ریموت کنترل رزین ساخت فرانسه شارلاک ساخت آلمان رله کنترل درجه حرارت رله کنترل سیکل عملکرد جابجایی اتوماتیک قطعات آهنی قابل طراحی در قطرهای مختلف قابل طراحی جهت جابجایی قطعات با دمای بالای 500 درجه افزایش راندمان کاری

عوامل اصلی در انتخاب مدل لیفتینگ مگنت

 • وزن و دانسیته قراضه یا ورق با ابعاد و شکل قراضه یا قطعه
 • سیکل عملکرد
 • مسافت جابجایی
 • درجه حرارت
 • زمان جابجایی
 • کاربرد در صنایع فولاد ذوب فلزات ریخته گری لوله و پروفیل بنادر و کشتیرانی خودروسازی صنایع ماشین سازی نظامی و کلیه کارخانجاتی که به صورت اتوماتیک می خواهند قراضه یا قطعات آهنی را جابجا نمایند.

نگهدارنده یا هلدینگ مغناطیسی

مشخصات 

مدل PSL1 و PSL1 یک دستگاه فوق العاده قدرتمند با وزن بسیار سبک جهت استفاده در رباط ها و کارخانجات و کاربردهای ماشینی و اتوماتیک، سیکل عملکرد 100%

مدل PRAM1 و PRAM2 یک دستگاه فوق العاده قدرتمند با وزن سبک جهت استفاده در رباط ها و کارخانجات و کاربردهای ماشینی و اتوماتیک، سیکل عملکرد 100%

اپراتور باید بار را در محل مورد نیاز نگه دارد و سوئیچ را به سمت دکمه ffo حرکت دهد و سپس به سرعت یکبار، دوبار یا هر چند بار که مورد نیاز است به سمت حالت drop قرار دهد. سپس به سرعت باید شاسی را از حالت ffo به حالت on برده، برای آنکه بقیه بار را نگه دارد. در حرکت سریع شاسی سوئیچ از حالت drop یا reverse، اپراتور جریان گذرای معکوسی را در قطب های مگنت قرار می دهد که پسماند مغناطیس موجود در مگنت را تا رها کردن تمامی صفحات از بین ببرد. نیروی پسماندی باقیمانده برای برقراری تعادل بار تا زمانی که سوئیچ مجددا به حالت on بر می گردد کافی است به شرطی که این امر سریع انجام شود.

کنترل کننده اتوماتیک رهاسازی بار

کنترل کننده اتوماتیک رهاسازی بار معمولا توسط درام یا کلید فشاری نگهدارنده عمل می کنند در هر دو مورد کلید با برچسب های ftli و drop علامت گذاری می شود. این نوع کنترل کننده رهاسازی بار برای یک نوع بار مشخص مناسب است. هرچند که با قرار دادن یک رئوستا در محفظه کنترل کننده، تزریق جریان متغیر برای بار گذاری های مختلف امکان پذیر خواهد بود.

کنترل کننده رهاسازی مدل دستی

مدل رهاسازی دستی معمولا به وسیله یک سوئیچ استوانه ای سه حالته فعال می گردد. (سوئیچ دکمه ای سه حالته به ندرت مورد استفاده قرار می گیرد). سوئیچ استوانه ای معمولا به این منظور، قسمت لیبل خورده «خاموش-روشن معکوس» یا «خاموش-روشن رهاسازی» دارد. سوئیچ معمولا برگشت فنری دارد و به صورت اتوماتیک به حالت «خاموش» بر می گردد. هنگامی که مگنت انرژی دار می گردد و چندین ورق فولادی را جذب و حمل می کند، ممکن است اپراتور بخواهد ورق کف را رها کند در حالی که بقیه جذب مگنت باقی بماند. اپراتور می خواهد بار اضافی را در محل مناسب تخلیه کند، سوئیچ را در حالت «خاموش» قرار داده و یک یا دو بار یا هر چند بار که لازم است سوئیچ «رها کردن» را فشار می دهد تا ورق رها گردد. سپس سریع سوئیچ را از حالت «خاموش« به حالت «روشن« تغییر داده تا بقیه بار را برای حمل نگه دارد.

کنترل کننده دستی رهاسازی بار

کنترل کننده دستی رها سازی بار معمولا توسط یک سوئیچ درام سه حالته (کلیدهای فشاری سه حالته که کمتر استفاده می شوند) عمل می کنند. کنترل کننده دستی رهاسازی بار معمولا دارای برچسب های حالت «روشن، خاموش، رهاسازی» یا «روشن، خاموش، معکوس» می باشد. معولا کلیدها به صورت برگشت فنری هستند و پس از فشردن دوباره به حالت خاموش بر می گردند. زمانی که مگنت انرژی دار است و ورقه های فولاد را حمل می کند، اپراتور ممکن است بخواهد که ورقه زیرین را رها کند در حالی که بقیه قطعات چسبیده به مگنت هستند.

کنترل کننده رهاسازی لیفتینگ مگنت

وقتی یک مگنت الکتریکی DC فعال می شودو باری را جذب می کند، خطوط نیروی مغناطیسی در داخل بار و مگنت ایجاد می گردد. این خطوط نیرو توسط نیروی محرکه مغناطیسی مگنت ایجاد شده و تا زمانی که مگنت روشن باشد در جای خود با قدرت باقی می ماند. وقتی مگنت خاموش می گردد تعداد این خطوط به صفر یا نزدیک صفر کاهش پیدا می کند. اگر فاصله هوایی در مدار مغناطیسی وجود داشته باشد بار به سرعت رها خواهد شد. هرچند اگر تماس نزدیک بین بار و مگنت وجود داشته باشد، مقداری پسماند مغناطیسی در آهن بعد از خاموش شدن مگنت در آهن باقی خواهد ماند. این پسماند مغناطیسی بعضی اوقات بعد از زمان خاموش شدن مگنت هم بار را نگه می دارد. پسماند مغناطیسی باقیمانده با اعمال ولتاژ معکوس و جریان به مگنت از بین می برد. این کاربرد، نحوه عملکرد کنترل کننده رها سازی را نشان می دهد. دو مدل اصلی کنترل کننده رها سازی برای اکثر کاربردها توسط PAPKO مورد استفاده قرار می گیرد: مورد اول حالت دستی است که ولتاژ معکوس توسط اپراتور از طریق کنترل صورت می گیرد. این مورد بهترین حالت برای بارهای متغیر می باشد مخصوصا برای مواقعی که رها کردن قسمتی از بار در زمانی که بقیه بار باید نگه داشته شود ضروری است. دومین حالت کنترل رهاسازی به صورت اتوماتیک می باشد، که عملکرد معکوس سازی یکبار به صورت اتوماتیک انجام می گردد و برای یک بار معین تنظیم می گردد. حالت اتوماتیک برای بارهای یکنواخت که به دفعات باید حمل و رها شوند، بهترین حالت می باشد.

کاهش مقدار جریان معکوس می تواند باعث نگهداشتن یک مقدار مشخص بار برای یک مدت طولانی تر شود. هم چنین می توان از انواع مشخصی از دستگاه های پیلوت یا مستر سوئیچ ها برای عبور دادن بار شبیه یک کنترل کننده دستی استفاده کرد. این ها چندین دستگاه پیلوت یا مستر سوئیچ هستند که برای کنترل کننده اتوماتیک رهاسازی بار مناسب اند. ارزان ترین مورد آن است که تنها بار بخصوصی را بلند کرده و رها می کند. زمانی که دکمه drop فشرده می شود مگنت خاموش شده و جریان معکوس برای تخلیه شدن بار از مگنت به آن اعمال می شود. کنترل کننده اتوماتیک رها سازی بار می تواند با مستر سوئیچ در حالت بریده یا سوئیچ فشاری نگهدارنده که به اپراتور اجازه می دهد که بخشی از بار را شبیه کنترل کننده دستی رها سازد، انجام شود. این کار می تواند توسط حرکت مستر سوئیچ در حالت drop و (یا فشردن دکمه drop) فقط برای بی انرژی کردن لحظه ای کنتاکتور باربرداری انجام

شود. با جریان معکوس رئوستای موجود برای حمل ورقه های فولادی، باعث افتادن ورق انتهایی بار می شود. زمانی که بخش مورد نظری از بار افتاده باشد اپراتور باید به سرعت دستش را از دکمه روی دسته برداشته و اجازه دهد سوئیچ به وضعیت ftli برگردد.

عملکرد هر دو کنترل کننده های دستی و اتوماتیک همان طوری که توضیح داده شد به مقدار مشخصی از مهارت (مشابه عملکرد کلاچ و دنده در اتومبیل) احتیاج دارد. مقدار لمس مورد نیاز به کسب مهارت به وسیله تمرین احتیاج دارد و با خواندن دستورالعمل استفاده، تعمیرات و نگهداری مگنت که توسط شرکت پاپ ُک مگنت تهیه شده است، میسر می شود.

سیستم ریموت کنترل

کلیه سیستم های لیفتینگ شرکت پاپک مگنت قابل طراحی به همراه سیستم ریموت کنترل (دسته کنترل) می باشند که عملکرد سیستم و سرعت آن را بهبود داده و اپراتور می تواند با قابلیت اطمینان بیشتر، سرعت بیشتر و دقت بالاتر عملیات حمل را انجام دهد.

این سیستم ها می توانند شامل سیستم شارژ ملایم باتری ها نیز باشند که بستگی به شرایط خاص عملکردی آن ها می باشد. شارژ کم باتری ها در تناسب با شرایط عملکردی باتری ها می تواند به صورت اتوماتیک ریگوله شود. شارژ با نرخ بالا هم با تعبیه یک دکمه اضافی روی شارژر میسر است که می تواند باعث شارژ با سرعت بالا و یا شارژ برابر باتری ها شود. در حالتی که باتری ها (تا رسیدن به نقطه ای که در آن در صورت اضافه بار ظرفیت کاهش می یابد و یا اینکه سیستم باتری به هر دلیلی غیر قابل استفاده می شود) ِدشارژ می شوند، یک رله هشدار افت ولتاژی فعال می شود. رله هشدار از دو کنتاکت تشکیل شده که مشتری می تواند آن را به سیستم هشدار سیم کشی نماید. اگر خطوط تغذیه ولتاژ ac سیستم به هر دلیلی قطع شود، سیستم باتری پشتیبان حمل را به عهده خواهد گرفت و در صورتی که باتری ضعیف و برای عملکرد نامناسب گردد ظرفیت حمل کاهش خواهد یافت. تجهیزات کنترلی معمولا به وسیله nema1 دسته بندی می شوند اما در دسته بندی های دیگر nema هم موجودند. واحد کنترل از قبیل ایستگاه کنترل عملگر، باید به طور مناسب هم برای عملکرد و هم حفاظت باید قرار داده شوند. کنترل مگنت باید فقط احتیاج به تعمیر و نگهداری دارد. دیاگرام سیم کشی کامل با هر کدام از این سیستم های باتری پشتیبا تهیه می شود. سیستم های باتری پشتیبان بسته به بار و سیستم های خاص، طراحی و ساخته می شوند. طراحی بر اساس درخواست مشتری نیز انجام می شود.

سیستم باتری پشتیبان پاپک مگنت

این مجموعه ها در حالت کلی شامل یکسو ساز، کنترل کننده افت ولتاژ، محفظه باتری ها، باتری شارژر، سوئیچ اصلی و سیستم هشدار به همراه سیستم کنترل سیم می باشد. آن ها به همراه لیفتینگ مگنت های پاپک به کار می روند. اگر جریان برق در طول فرایند باربرداری قطع شود، این سیستم به سرعت توان لازم برای تغذیه هر مگنت خاص را برای مدت 10 الی 15 دقیقه در حالتی که قطعه حمل شده در فاصله نزدیک نسبت به زمین حمل شود تأمین می کند. یک سیستم آلارم به این منظور تهیه شده است. هشدارهای متفاوتی از قبیل چراغ چشمک زن، صدای زنگ و آژیر در طول فرایند حمل موجود هستند. این تجهیزات شامل اجزای زیر هستند: تابلوی کنترل اصلی که شامل رکتیفایر

و منبع تغذیه جریان مستقیم، رله های کنترلی، کلیدزنی الکترونیکی آماده به کار، مدار و سیستم باتری شارژر جعبه باتری ها که شامل باتری های اتمی هستند باتری شارژر اتوماتیک برای نگهداری باتری ها در ظرفیت حداکثر کنترل افت برای نگهداری بار در حالت افت توان اولیه توسط واحد کنترل رکتیفایری تأمین می شود. سیستم پشتیبانی توسط باتری های اتمی تأمین می شود. امکان تغذیه مگنت توسط هر دو سیستم به وسیله ریموت کنترل میسر می باشد.

برخی اقدامات شرکت

 • تعمیر مکنت چهارگوش دیمال روسیه 70*170 ذوب آهن اصفهان
 • ساخت مگنت گرد قطر 150 جرثقیل 3 واحد 53 فولاد مبارکه اصفهان
 • ساخت مگنت گرد قطر 190 نصب شده در واحد تولید برق فولاد مبارکه اصفهان
 • تعمیر مگنت گرد قطر 210 سومیتومو ژاپن فولاد خوزستان
 • تعمیر مگنت چهارگوش سیاگ ایتالیا 60*120 فولاد خوزستان
 • ساخت مگنت چهارگوش 120*150 نصب شده در انبار محصول فولاد خوزستان
 • ساخت مگنت گرد قطر 120 نصب شده در فولاد سازی ذوب آهن اصفهان

 

 

محصولات گروه صنعتی پاپک پارسیان